Massey Ferguson MF 5S Serisi traktörler, saygın Red Dot Ürün Tasarımı 2022 Ödülü’nü kazandı

Massey Ferguson MF 5S Serisi traktörler, saygın Red Dot Ürün Tasarımı 2022 Ödülü’nü kazandı

AGCO’nun dünya çapında bir markası olan Massey Ferguson, sade ve güvenilir MF 5S Serisinin prestijli Red Dot Ürün Tasarımı 2022 Ödülünü aldığını duyurmaktan mutluluk duyar.

Dünyanın dört bir yanından profesyonellerden oluşan uluslararası bir jüri, MF 5S’yi tasarım kalitesi ve yenilik derecesi açısından değerlendirdi ve 2021’de aynı saygın ödülü alan MF 8S’nin arından bu modele de aynı ödülü sundu. Jüri, “’Red Dot’, yüksek kaliteli tasarımın ödülüdür. Bu kadar güçlü bir yarışmacı ürün grubu arasından zaferle çıkmak, ürünün olağanüstü kalitesinin bir kanıtıdır” dedi.

Massey Ferguson Avrupa ve Orta Doğu Bölgesi Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Thierry Lhotte, “Bu, Red Dot Ödülünü almaktan onur duyuyoruz” diyor. “MF 5S, piyasaya sürülmesinden bu yana, sınıfının en iyi süt ve hayvancılık traktörü olarak kısa sürede mükemmel bir ün kazandı. Harika bir “çok yönlü” traktör olan MF 5S, çok çeşitli görevleri kolaylıkla ve rahatlıkla yerine getirmek için tasarlanmış ve üretilmiştir.”

Lhotte, “Bu ödül, olağanüstü görünürlük sağlayan en dar dik burunlu kaput yapisi ile traktörün mükemmel tasarımını açıkça gösteriyor. Sade ve güvenilir çalışmasının yanı sıra, rakipsiz çok yönlülük için segment lideri 4 metre dönüş yarıçapı ve diğer birçok pratik özellik sunuyor” diye ekliyor.

“MF 5S gerçekten de Çiftçilik için Doğmuş (Born to Farm) bir traktördür. 1993 yılındaki ünlü MF 3000’e kadar uzanan ikonik dik burunlu kaputa sahip traktör ailesinin değerli bir halefidir.

Prestijli Red Dot Ürün Tasarım 2022 Ödülünü kazanmak, Massey Ferguson’un bu önemli segmentte standardı nasıl belirlediğini gösteriyor” diye devam ediyor Massey Ferguson, Avrupa ve Orta Doğu Bölgesi Pazarlama Direktörü Jérôme Aubrion.

“MF 5S, çiftlik hayvanları ve karma çiftçilerin ihtiyaç duyduğu kompakt boyutları, ekim işleri için üstün performans ve kullanım kolaylığı ile bir araya getiriyor. Gerçek bir çok amaçlı ağır hizmet traktörü olan seri, tüm uygulamalara uyacak doğru güç ve özellik seçimini sunar. Bu modern traktörler ayrıca, düşük işletme maliyetleriyle kolay kullanım ve gelişmiş özellikler sunuyor” diyerek sözlerini sonlandırıyor.

Çiftlikte ve tarlada yüksek performans

MF 5S Serisi, 105 hp’den 145 hp’ye kadar beş model içerir. Hepsi, her tür çiftlik ve uygulamaya uyacak şekilde çeşitli performans artırıcı özellikler sunan Exclusive, Efficient, Panoramic ya da Essential özellik paketi seçenekleriyle gelir.

Her türlü iş için üretilen bu güç, traktörün çalışma ömrü ile paralel tasarlanmış benzersiz “Hepsi Bir Arada” SCR teknolojisiyle en son StageV emisyon düzenlemelerini karşılayan en yeni AGCO Power 4,4 litrelik dört silindirli motorlar tarafından sağlanır.

Şanzıman seçimi

MF 5S Serisi traktörler, her ikisi de Otomatik Modlu Dyna-4 veya Dyna-6 yarı powershift şanzıman ile mevcuttur. Yardımcı bir Frenden Boşa Al özelliği, frenler uygulandığında sürücüyü devreden çıkarır.
 
En esaslı ön yükleyici traktörü

MF 5S Serisi, endüstri lideri manevra kabiliyeti, ince, dik burunlu kaput üzerinden sadece 4 metre’ye kadar inen mükemmel görüşü ve 110 litre/dk’ya varan verimli, yüksek akışlı hidrolik sunan en üst seviye ön yükleyici traktörlerdir.

Yeni joystick, mükemmel şanzıman kontrollerinin yanı sıra Frenle Boşa Alma özelliği sayesinde ön yükleyici işlemlerini çok daha kolay hale getiriyor. Görüş ve güvenliği artırmak için Visio Tavan seçeneği, tüm kaldırma aralığı boyunca ataşmanın net bir görünümünü sağlıyor.

Tüm MF 5S Serisi modellerindeki kabinler, yeni bir kolçak ile gelen Exclusive ve Efficient modelleri ile yüksek teknik özelliklerle donatılmıştır. İlk olarak ödüllü MF 8S serisinde görülen bu, ileri/geri mekik, askı kontrolleri ve spool valfler dahil bir dizi işlevi kontrol eden Multipad joystick’i barındırır.

En iyi tarla performansı

6.000 kg’a kadar kaldırabilen sağlam üç nokta askı sayesinde tarlada yüksek performans sağlanır.  Kapasitesi önceki modellerden %14 daha fazladır.

En yeni entegre ön askı da seçeneği de vardır. Yeni ön aks süspansiyonu ile uyum için geliştirilmiş olup, sektör lideri 4 metre dönüş yarıçapının korunmasına yardımcı olur. 2.500 kg’dan 3.000 kg’a yükseltilmiş kapasitesiyle ön askı, operatörlerin daha büyük, daha geniş ekipmanlar kullanarak verimliliği artırmasını sağlar.

Önceki değerden %12 daha yüksek olan etkileyici 9,5 ton Brüt Araç Ağırlığı sayesinde MF 5S, daha büyük yükleri de güvenle taşıyabilir ve kaldırabilir.
 Bağlantılı teknolojilerin tamamına uyum

MF 5S Serisi, serinin tamamında bir seçenek olan MF Connect telemetri ile tamamen bağlanabilir. Yeni bir Geofencing işlevi, makineler önceden tanımlanmış alanlardan çıktığında veya girdiğinde akıllı telefonlara ve cihazlara uyarılar göndererek lojistik yönetimini ve güvenliği iyileştirir.

Massey Ferguson’un Datatronic 5 terminali Exclusive modellerinde standart, Efficient pakette ise opsiyoneldir. Bu ISOBUS uyumlu, dokunmatik ekranlı operatör bilgi istasyonu, tüm traktör işlevlerini izler ve ISOBUS uyumlu her türlü ekipmanı kontrol eder.

Datatronic 5, MF Teknolojilerinin aşağıda verilenler de dahil olmak üzere hassas tarım işlevlerini de çalıştırabilir:

MF Guide otomatik dümenlemenin yanı sıra artık 96 adede kadar bölüm, üç sektörü ve beş ürünü işleyebilen ve yönetebilen MF Bölüm Kontrolü ve en son MF Değişken Oran Kontrolü.

Önceden yüklenmiş MF TaskDoc yazılımı, uygulamalı haritalar, günlük yakıt kullanımı gibi saha kayıtları oluşturmak, iş raporları hazırlamak ve her hektara yapılan tüm girdilerin doğru bir hesabını tutmak için kullanılır.

Massey Ferguson 5 S Traktör Serisini İncele